Obchody Święta Niepodległości w Ochotnicy Dolnej


       11 listopada w dniu 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości na Wzgórzu Tarchałowskim przy Krzyżu Niepodległości odprawiona została uroczysta Msza Święta  za Ojczyznę z oprawą muzyczną kapeli góralskiej Spod Gorca i Wstonzecki oraz Chóru Parafialnego.

       Wieczorem w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej  odbył się koncert pieśni patriotycznych Niepodległa. Przed licznie zgromadzoną publicznością, na scenie wystąpiła Rodzina Cudzichów. Zespołowi towarzyszyli uczestnicy zajęć muzyczno – teatralnych prowadzonych w WOK, którzy przygotowali montaż muzyczno – słowny o losach Polski i jej drodze do wolności. Na scenie wystąpił także zespół regionalny „Wstonzecki” z Ochotnicy Dolnej.

Koncert Niepodległa odbył się w ramach zadania „Pamięci Niepodległej – Małej Ojczyzny” realizowanego przez Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej we współpracy z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Ochotnicy Dolnej.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Odwiedzin :
© 2011 Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej