GRA TERENOWA


GRA TERENOWA W OCHOTNICY ZAKOŃCZONA – SKARB ODNALEZIONY

19 listopada uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Ochotnica Dolna, wraz z opiekunami, wzięli udział w zajęciach warsztatowych mających na celu opracowanie gry terenowej „Śladami Pamięci”.

Spotkanie rozpoczęło się od zbiórki uczestników w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej, gdzie uczniowie musieli zmierzyć się z pierwszymi trudnościami w rozwiązaniu zagadek. Następnie uczestnicy, podzieleni na grupy, ruszyli w teren.

Po kilku godzinach biegania, szukania wskazówek, rozwiązywania zadań - wreszcie udało się odnaleźć schowaną w piwnicy w os. Bąki szkatułkę w której znajdował się rodowy pierścień. Zwyciężyła grupa, która reprezentowała Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej.

Zajęcia w terenie i grę terenową przygotował Krzysztof Petek –  pisarz, dziennikarz, podróżnik, instruktor survivalu, specjalista w organizacji tego typu wydarzeń na terenie całej Polski.

Była to żywa lekcja historii połączona z aktywnością fizyczną i dobrą zabawą. Serdecznie dziękujemy prowadzącemu, opiekunom i uczniom za udział w zajęciach warsztatowych.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej

 

Odwiedzin :
© 2011 Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej