Orkiestra Dęta OSP Ochotnica Dolna Najlepsza w Powiecie NowotarskimSukces Orkiestry Dętej OSP Ochotnica Dolna na XII Podhalańskim Festiwalu Orkiestr Dętych

 

W niedzielne popołudnie 20 maja odbył się XII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych w Nowym Targu

Na festiwalu zaprezentowało się 9 orkiestr dętych i 1  Big-Band. Konkurs przeprowadzony był w dwóch etapach. W pierwszym etapie oceniany był przemarsz i prezentacja Orkiestr . Drugi etap to występ na scenie i prezentacja przygotowanych trzech utworów. Ponieważ Wydarzenie odbyło się w ramach „Powiatowego Programu Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości". Do zagrania trzeba było przygotować utwór patriotyczny. Nasza Orkiestra Dęta zagrała „Poloneza” z filmu „Pan Tadeusz”, „New York, New York” oraz „Moricone’s Melody”.

Występy orkiestr oceniała komisja artystyczna powołana przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu w składzie: Waldemar Groń, Leszek Mieczkowski, Stanisław Stachoń. Po wysłuchaniu 9 orkiestr i 1-go Big – Bandu. naszą Orkiestrę Dętą OSP oceniono bardzo wysoko przyznając I Miejsce oraz nominację na 41 festiwal Orkiestr Dętych „Echo Trombity”, który             odbędzie się 22 – 24        czerwca w Nowym Sączu w Miasteczku Galicyjskim.
Organizatorami festiwalu byli: Miasto Nowy Targ, Powiat Nowotarski, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

 

Odwiedzin :
© 2011 Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej