W dniach 15-18 sierpnia 2019 w Gminie Ochotnica Dolna odbędą się czterodniowe zawody w kolarstwie górskim - wyścig Ochotnica MTB 4Towers. Zawodnicy będą mieli do wyboru 2 dystanse:HARD ( 35-45km...
 Sprawozdanie  z Dni Ochotnicy – „Gorczańskie kośby” 2019 r. Kolejne  Dni Ochotnicy - „Gorczańskie Kośby” już za nami. W dniach 03.08. oraz 04.08.  b...
SERDECZNIE ZAPRASZAMY na DNI OCHOTNICY – „GORCZAŃSKIE KOŚBY” 03-04.08.2019 r. Amfiteatr przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej   Sobota: 03.08.2019 Program s...
  STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA "GORCE-PIENINY" Zaprasza na plenerowy pokaz Opery pt. "Zamek na Czorsztynie, czyli Bojomir i Wanda" Karola Kurpińskiego która odbędzie się 11 sierpni...

 

 

 

INFORMACJA 

DLA 

ZESPOŁU REGIONALNEGO 

"SPOG GORCA"

W najbliższy piatek 16.08. odbędzie się próba całego zespołu"Spod Gorca" i dużych i małych w związku z występami w najbliższą niedzielę(18.08) - Dożynki Parafialne oraz występ na Festiwalu Czterech Kultur w Ochotnicy Górnej. Próba obowiązkowa

 

Kongres Kultury Gorczańskiej

Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.

 

W ramach zadania odbędzie się Kongres Kultury Gorczańskiej, którego celem jest promocja wartości związanych z tożsamością wielokulturowych korzeni Ochotnicy i Tylmanowej i ich wpływ na twórczość artystyczną lokalnych twórców, ale także życie codzienne mieszkańców (rękodzielnictwo, gwara, kulinaria, muzyka, zwyczaje i obyczaje).

Kongres Kultury Gorczańskiej będzie finałem cyklu wydarzeń. Poprzedzą go: kilkumiesięczne warsztaty rękodzielnicze, kulinarne, muzyczne, gwarowe, wydanie publikacji o twórcach ludowych z Gminy Ochotnica Dolna i ich dziełach, zapis dźwiękowy – nagranie kapeli regionalnej i młodzieżowego zespołu folkowego oraz utworzenie wirtualnego etnomuzeum.

Na zakończenie projektu odbędzie się kilkudniowy Kongres Kultury Gorczańskiej – plener z artystami i twórcami z Polski. Będzie on promował lokalnych artystów czerpiących inspiracje z kultury tradycyjnej, będzie również próbą dialogu środowisk artystycznych nt. wpływu kultury ludowej i tradycyjnej na tożsamość i kondycje współczesnej kultury.

Celem Kongresu jest zaproszenie do współpracy i dyskusji lokalnych twórców ludowych, rzemieślników, rolników kultywujących dawne tradycje oraz naukowców i amatorów w tym historyków i etnografów zainteresowanych kulturą lokalną Ochotnicy i Tylmanowej - wsi bazujących na kulturze etnicznej i ludowej - w celu określenia oddziaływania dawnej kultury na współczesne trendy, transferowania dawnych wzorców do współczesnej kultury oraz ustalenia sposobów działania mających na celu ożywienie i promocję współczesnej kultury ludowej oraz zainteresowania nią dzieci i młodzieży.

Jest to wielopokoleniowy projekt angażujący dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów - zostanie wykorzystany potencjał, doświadczenie i przeżycia najstarszych uczestników projektu, którzy podczas wspólnych spotkań przekażą wiedzę młodszemu pokoleniu. Zadanie tworzy wartościowy model uczestnictwa w kulturze.

Kongresowi towarzyszyć będą występy zespołów regionalnych (promocja nagrań dźwiękowych), wspólny występ orkiestr dętych (efekt warsztatów), promocja publikacji, wystawa prac twórców oraz prac powstałych podczas warsztatów, zostaną zaproszone zespoły muzyczne grające etnomuzykę.

 Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury                                     w ramach Programu EtnoPolska 2019.

 

 

 

ROZKŁAD ZAJĘĆ PROWADZONYCH

W WOK:

 TEATR MUZYCZNY

Wtorek - godz. 18.00

 

GIMNASTYKA AKROBATYCZNA

Czwartek

Grupa młodsza - 14.00

Grupa średnia - 15.00

Grupa starsza - 16.00

 

DZIECIĘCA GRUPA TEATRALNA

Czwartek - godz. 18.30

 

 OGNISKO MUZYCZNE

Poniedziałek od godz. 15.00

Piątek od godz. 17.00 

Nauka gry na instrumentach:
1. pianino 

2. akordeon
3. gitara
4. skrzypce

5. instrumenty dęte (flet, saksofon, trąbka,  klarnet,          tenor, puzon, tuba) 
6. instrumenty perkusyjne  

Nauka teorii muzyki.                                                                                       

 ZESPÓŁ REGIONALNY 

"SPOD GORCA"

Piątek

Grupa młodsza - godz. 18.00

Grupa starsza - godz. 19.00                      

- nauka tańca góralskiego
- nauka gry na skrzypcach i basach góralskich           

 Poniedziałek 

godz. 15.30 - nauka kroków tańca góralskiego

Środa 

godz. 15.00 - 16.00 - nauka kroków tańca góralskiego     

AEROBIK

 Poniedziałek  - godz. 20.00

 Czwartek    - godz. 20.00 

       

 CHÓR PARAFIALNY

Czwartek - godz. 19.00

 

ORKIESTRA DĘTA 

OSP OCHOTNICA DOLNA

Piątek -  godz. 20.00 

 

CHEERLEADERS

Sobota - godz. 18.00

 

 

 

 

 

 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej.

 

 Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej

 Strona internetowa sfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013.


 

  

     

Odwiedzin :
© 2011 Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej