11 listopada w dniu 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości na Wzgórzu Tarchałowskim przy Krzyżu Niepodległości odprawiona została uroczysta Msza Św...
2019-11-20 | GRA TERENOWA
GRA TERENOWA W OCHOTNICY ZAKOŃCZONA – SKARB ODNALEZIONY 19 listopada uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Ochotnica Dolna, wraz z opiekunami, wzięli udział w zajęciach warsztatowych ma...
...

 

 

Gra terenowa - 19 listopada - zapraszamy

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w grze terenowej, która odbędzie się 19 listopada w Ochotnicy Dolnej. Zbiórka przy Urzędzie Gminy w Ochotnicy Dolnej o godz. 9.00.

Gra będzie dotyczyć historii i kultury lokalnej i będzie koncentrować się na regionie. Uczestnicy gry terenowej poszerzą swój zakres wiedzy o wątki dotyczące dziejów, także tych wojennych, Ochotnicy i Tylmanowej. Będzie to żywa lekcja historii, oparta na zdobywaniu wiedzy poprzez doświadczenie. To budowanie postawy patriotyzmu lokalnego, świadomości historycznej związanej z wydarzeniami lokalnymi wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Grę terenową, w formie konkursu, poprowadzi Krzysztof Petek – pisarz, dziennikarz, podróżnik, instruktor survivalu, specjalista w organizacji tego typu wydarzeń na terenie całej Polski.

Gra terenowa będzie stanowić podsumowanie projektu realizowanego przez Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej pn. „Śladami Pamięci”.  

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

 

ROZKŁAD ZAJĘĆ PROWADZONYCH W WOK W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

- AEROBIK

    Środa - godz. 19.30

    Piątek - godz. 20.00                     

 

- TANIEC NOWOCZESNY 

       Czwartek, godz. 14.30

 

- OGNISKO MUZYCZNE

    Wtorek

15.30 – skrzypce rok I

16.00 – teoria rok I

16.30 – gitara rok I

17.00 – gitara rok II

17.30 – teoria rok II

18.00 – skrzypce rok II

18.30 – gitara rok III

19.00 – gitara rok I (młodzież)

19.30 – akordeon, trąbka rok III

       Piątek

17.00 – pianino rok I

17.30 – skrzypce rok IV

18.00 – pianino rok II

18.30 – pianino rok III

19.00 – trąbka, akordeon


GIMNASTYKA AKROBATYCZNA

   Czwartek

godz. 18.00 - grupa początkująca

godz. 19.00 - grupa zaawansowana

 
ORKIESTRA

    Piątek - godz. 20.00

 

ZESPÓŁ REGIONALNY "SPOD GORCA"

Kapela dziecięca - piątek - godz. 18.00

Kapela młodzieżowa - piątek - godz. 19.00

Taniec - środa, godz. 17.00

 

CHERLEADERS

    Sobota - godz. 9.00

 

TEATR MUZYCZNY "HEJO"

    Piątek - godz. 19.00. 

 

DZIĘCIECA GRUPA MUZYCZNO-TEATRALNA

SPOTKANIA USTALANE NA BIEŻĄCO

 

  •  Kongres Kultury Gorczańskiej
  • Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.
  •  
  • W ramach zadania odbędzie się Kongres Kultury Gorczańskiej, którego celem jest promocja wartości związanych z tożsamością wielokulturowych korzeni Ochotnicy i Tylmanowej i ich wpływ na twórczość artystyczną lokalnych twórców, ale także życie codzienne mieszkańców (rękodzielnictwo, gwara, kulinaria, muzyka, zwyczaje i obyczaje).
  • Kongres Kultury Gorczańskiej będzie finałem cyklu wydarzeń. Poprzedzą go: kilkumiesięczne warsztaty rękodzielnicze, kulinarne, muzyczne, gwarowe, wydanie publikacji o twórcach ludowych z Gminy Ochotnica Dolna i ich dziełach, zapis dźwiękowy – nagranie kapeli regionalnej i młodzieżowego zespołu folkowego oraz utworzenie wirtualnego etnomuzeum.
  • Na zakończenie projektu odbędzie się kilkudniowy Kongres Kultury Gorczańskiej – plener z artystami i twórcami z Polski. Będzie on promował lokalnych artystów czerpiących inspiracje z kultury tradycyjnej, będzie również próbą dialogu środowisk artystycznych nt. wpływu kultury ludowej i tradycyjnej na tożsamość i kondycje współczesnej kultury.
  • Celem Kongresu jest zaproszenie do współpracy i dyskusji lokalnych twórców ludowych, rzemieślników, rolników kultywujących dawne tradycje oraz naukowców i amatorów w tym historyków i etnografów zainteresowanych kulturą lokalną Ochotnicy i Tylmanowej - wsi bazujących na kulturze etnicznej i ludowej - w celu określenia oddziaływania dawnej kultury na współczesne trendy, transferowania dawnych wzorców do współczesnej kultury oraz ustalenia sposobów działania mających na celu ożywienie i promocję współczesnej kultury ludowej oraz zainteresowania nią dzieci i młodzieży.
  • Jest to wielopokoleniowy projekt angażujący dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów - zostanie wykorzystany potencjał, doświadczenie i przeżycia najstarszych uczestników projektu, którzy podczas wspólnych spotkań przekażą wiedzę młodszemu pokoleniu. Zadanie tworzy wartościowy model uczestnictwa w kulturze.
  • Kongresowi towarzyszyć będą występy zespołów regionalnych (promocja nagrań dźwiękowych), wspólny występ orkiestr dętych (efekt warsztatów), promocja publikacji, wystawa prac twórców oraz prac powstałych podczas warsztatów, zostaną zaproszone zespoły muzyczne grające etnomuzykę.
  •  Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury                           w ramach Programu EtnoPolska 2019.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witamy na oficjalnej stronie Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej.

 

 Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej

 Strona internetowa sfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013.


 

  

     

Odwiedzin :
© 2011 Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej