Już w najbliższą sobotę o godz. 18.00 w WOK w Ochotnicy Dolnej

wystąpi ANGELO CIUREJO z zespołem ROMANO DROM

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 Dyrektorem artystycznym zespołu jest młody wokalista Angelo Ciureja 

Angelo ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia. Jest pierwszym Romem w Polsce wykonującym śpiew klasyczny, wydał już dwie płyty. Od 2013 do 2018 otrzymywał stypendium oraz nagrody od Ministra Administracji i Cyfryzacji w ogólnopolskim konkursie dla uzdolnionej młodzieży romskiej w Polsce.

W roku 2017 Angelo zajął drugie miejsce na Międzynarodowym Spotkaniu Trzech Kultur w Krzeszowie oraz Złotą Płytę podczas Przeglądu Poezji świętego Jana Pawła II w Witkowie.

W roku 2018 brał udział w programie „Mam Talent” oraz został zaproszony przez lidera zespołu Terne Roma, Prezesa Fundacji Królewskiej Romów - Bogdana Trojanka do Słupska aby wspólnie zagrać sylwestrowy koncert.

Od dnia 02 stycznia 2019 r Agnelo Ciureja pracuje jako asystent Edukacji Romskiej w Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży  "Salvator" w Wałbrzychu gdzie w dniu 05 stycznia założył zespół „Romano drom” (co po polsku znaczy „romska droga”) . Jest również zwycięzcą tegorocznej IX edycji konkursu „Wałbrzych ma talent 2019r"

2019-12-19 | Mikołajki 2019r
  Mikołajki 2019r.               W dniu 11 grudnia 2019 r. odbyła się Zabawa Mikołajowa  dla najmłodszych zorganizowana prze...
2019-12-09 | Mikołajki
WOK w Ochotnicy Dolnej serdecznie zaprasza wszystkie dzieciaki na wspólną zabawę Z MIKOŁAJEM 11.12.2019r Godz.16.30 ...
2019-12-09 | Turniej Szachowy
  1. Cel cyklu turniejów: - promowanie gry w szachy wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych, głównie z terenów Gmin: Ochotnica Dolna , Łukowica, Chełmiec, Stary Sącz, Łącko, Limanowa, Sło...

 

 

 

Gra terenowa - 19 listopada - zapraszamy

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w grze terenowej, która odbędzie się 19 listopada w Ochotnicy Dolnej. Zbiórka przy Urzędzie Gminy w Ochotnicy Dolnej o godz. 9.00.

Gra będzie dotyczyć historii i kultury lokalnej i będzie koncentrować się na regionie. Uczestnicy gry terenowej poszerzą swój zakres wiedzy o wątki dotyczące dziejów, także tych wojennych, Ochotnicy i Tylmanowej. Będzie to żywa lekcja historii, oparta na zdobywaniu wiedzy poprzez doświadczenie. To budowanie postawy patriotyzmu lokalnego, świadomości historycznej związanej z wydarzeniami lokalnymi wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Grę terenową, w formie konkursu, poprowadzi Krzysztof Petek – pisarz, dziennikarz, podróżnik, instruktor survivalu, specjalista w organizacji tego typu wydarzeń na terenie całej Polski.

Gra terenowa będzie stanowić podsumowanie projektu realizowanego przez Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej pn. „Śladami Pamięci”.  

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.